Utánpótlás nevelésünk területén is történnek átigazolások, amik során az egyik szemünk sír, a másik nevet, és közben roppant büszkék vagyunk.
Három labdarúgó akadémia is érdeklődött játékosaink iránt, melynek a végére február hónap során került pont.
- Bokros Levente (GYAK U13,U14 korosztályból) az MTK-ba,
- Palásti Krisztián (GYAK U13,U14 korosztályból ) a HONVÉD FC-be,
- Szűcs Barnabás (GYAK U16 korosztályból) a DIÓSGYŐR FC-be igazolt.
Sok sikert kívánunk nekik új klubjukban!
Ezek az átigazolások önmagukban azt mutatják, hogy a GYAK utánpótlás műhelyében minőségi munka folyik, hiszen ezek a klubok a továbbiakban az NBI-es, NBII-es felnőtt csapatuk számára csiszolgatják ezeket a fiúkat.
Van ennél azonban egy egzaktabb eredményességi mutató, mégpedig az MLSZ produktivitási mutatója. Ez azt jelenti, hogy az adott sportegyesület mennyire hatékonyan képzi és áramoltatja “felfelé” a tehetséges, jól képzett labdarúgókat. Amennyiben ezek a labdarúgók később sikeres felnőtt pályafutást futnak be, – értsd: az első-, másodosztályban játszanak – akkor az anyaegyesület a volt labdarúgója játékpercei után díjazásban részesül.
Büszkék vagyunk arra, hogy ezen az országos produktivitási listán 674 mért egyesületből a 28. helyen áll a Gyöngyösi Atlétikai Klub.
Ezen a listán az első hat helyet a Puskás Akadémia, a Honvéd, a Győri ETO, az MTK, a Vasas és az FTC foglalja el, ami azért nem meglepő. Hogy igazán kontextusba tudjuk helyezni ezt a 28. helyet, ahhoz nézzük meg, a környékbeli városok helyezéseit:
- Mezőkövesd: 51. hely.
- Jászberény: 62. hely*.
- Eger: 66 hely*.
- Salgótarján: 76. hely.
- Gödöllő: 93. hely*.
- Hatvan: 251. hely*.
(* a csillaggal jelölt városokban – ahogy Gyöngyösön is – több klubban folyik utánpótlás nevelés, itt az adott város legjobb helyezést elérő klub eredményét tüntettük fel.)
Ebből is látszik, hogy a GYAK UP műhelyében kiváló munkát végeznek edző kollégáink, de a kiváló eredmények eléréséhez persze folyamatosan szükség van a szülők elkötelezettségére is.
Hajrá GYAK!