Tisztelt Szurkolóink, Támogatóink és Szimpatizánsaink!
Egyesületünk felnőtt labdarúgócsapata a 2025/2026-os bajnoki szezonban a Heves Vármegyei I. osztály ezüstérmeseként kivívta az NB III-as osztályozón való részvétel jogát.
Csapatunk minden ilyen alkalommal szeretné megméretni magát a magasabb osztályért, hiszen erről szól a versenysport. Ahogy az előző idényben is, úgy idén is készen álltunk az osztályozóra. A sors azonban ezúttal másképp alakította a történetet: ellenfél hiányában sorsolás útján automatikusan jogot szereztünk az NB III-ban való indulásra.
Ez a váratlan helyzet komoly feladat elé állította klubvezetésünket. Az elmúlt időszakban számos támogatóval folytattunk egyeztetéseket annak érdekében, hogy biztosítani tudjuk a magasabb osztályban történő szerepléshez szükséges szakmai és pénzügyi hátteret. Tegnap közel kétórás egyeztetést folytattunk legfőbb támogatónkkal, Gyöngyös Város Képviselő-testületével is.
Az egyeztetés eredményeként a városvezetés továbbra is biztosítja a vármegyei I. osztályban történő szerepléshez szükséges támogatást, amelyet ezúton is őszintén köszönünk.
A rendelkezésre álló lehetőségeket és a klub hosszú távú érdekeit mérlegelve a klubvezetés felelős döntést hozott: nem élünk az NB III-ban való indulás lehetőségével, erről a Magyar Labdarúgó Szövetséget hivatalosan is tájékoztattuk.
Tudjuk, hogy sokan szerették volna csapatunkat magasabb osztályban látni, mi is így voltunk ezzel. Ugyanakkor hisszük, hogy egy klub csak biztos szakmai és pénzügyi alapokra építkezve lehet hosszú távon sikeres. Nem szeretnénk olyan ígéretet tenni, amelynek teljesítéséhez nincsenek meg a megfelelő feltételek.
Bízunk benne, hogy az egyre erősebbé váló vármegyei I. osztály a következő szezonban is komoly kihívást jelent majd fiatal csapatunk számára, és tovább folytathatjuk az elmúlt évek fejlődését:
2025 – Bronzérem
2026 – Ezüstérem
2027 – …?
Mi továbbra is hiszünk a közös munkában, a saját nevelésű játékosokban és abban az útban, amelyet az elmúlt években közösen építettünk.
Köszönjük minden támogatónknak, szurkolónknak és segítőnknek a megértést, a bizalmat és az eddigi rendíthetetlen támogatást!
Hajrá Gyöngyös!
Hajrá GYAK! 
Kozma Zsolt, GYAK-elnök